Projekt “Neli aastaaega – Sügis, Talv, Kevad, Suvi!”

17-01-2014

Neile, kes soovivad elada huvitavalt ja mitte üksildaselt!!!

Pidulikud kultuuriüritused – üldnimetusega «Aastaajad», on orienteerutud eakatele vanuses inimestele… 

Igal aastal, juba 40.a., 3 korda kuus, septembrist kuni maini, Narva Kultuurimajas «Rugodiv» toimuvad traditsioonilised puhkeõhtud eakatele vanuses inimestele (alates 60.a. ja vanemad) nende puhkeõhtutel on juba mitmeid kordi tähistatud 90.a.-95.a. juubeliõhtuid!!! 

Keskmiselt, igat üritust külastab ligikaudu 200 inimest.

Jõulude ja Uue aasta lähenemise ajal see külastajate arv on muidugi palju suurem! 

Arv ei ole muidugi väike – see näitab seda, et antud kultuuriüritus on väga populaarne eakate vanuses inimeste seas. Vajalik on ka edaspidi osutada toetust ülalnimetatud kultuuriürituse korraldamiseks ja läbiviimiseks. 

Neid puhkeõhtusi külastavad elutargad, tohutu elukogemustega, andekad inimesed.

Nad tegelevad käsitööga, kudumine, heegeldamine, jagavad oma kokakunsti teadmisi, korraldavad näitusi, laulavad, tantsivad, organiseerivad erinevaid konkursi, temaatilisi õhtuid. 

KUID KÕIGE TÄHTSAM ON SEE, ET NAD SUHTLEVAD OMA VAHEL!!!

Kultuurimaja «Rugodiv» loomekollektiivide noored osalejad näitavad neile oma annet.

See sarnaneb edasiantavusega – põlvkonnast põlvkonnale, mis onVÄGA TÄHTIS!!! kasvatada lastes austust eakate inimeste vastu. Põlvkonna kasvatus, vastutus eakate inimeste eest – see on ühiskonna üldine eesmärk. 

Väga palju vanaemad ja vanaisad räägivad sellest, et tänu nende puhkeõhtutele, tunnevad nad ennast palju nooremana ja unustavad nendest muredest ja probleemidest, mis neil elus on. Laadudes positiivse energiaga on nad valmis «mägesi pöörama». 

Puhkeõhtute korraldamine pensionäride jaoks – see on nagu proov lahendada üksinduse probleemi, mida kahjuks võib kohata eakate vanuses inimeste seas. 

Puhkeõhtud kestavad umbes 5-6 tundi.

Iga puhkeõhtu on ebatavaline, särav ja meeldejääv.

See on ju tore, kui rõõm kasvab, lõbus naer, hea ja reipas tuju.