Perepidu “Ema – mu päikene”

17-01-2014

ТЕАATRALISEERITUD

PEREPIDUPÄEV 

 

 

«EMA – 

MU PÄIKENE» 

Sample Image 

«Ema – mu päikene» – see on pidupäev, mis võimaldab perekonnal, suurel või väikesel, koguneda, olla koos, kuna selle pidupäeva peaideeks on – tugevdada perekonna kõikide liikmete vaheline seotus. 

Tugev ja sõbralik perekond harmooniliselt kasvatab lapsi – edastab oma traditsioone, õpetab headust, rõõmu, iludust, armastab lähedaid inimesi, loovad suhteid. Täiuslikus perekonnaringis peab kindlalt omandama klassikaliste süsteemide alusepanev väärtus.

Toimub täisväärtuslik füüsiline, vaimne, emotsionaalne, intellektuaalne inimese areng.

Perekonnasuhete tugevdamine – see on väga tähtis protsess. Kogu pere toetus on kõige tähtsam ja tugevam emotsionaalne stiimul raskuste , stresside toimetulekuks elus, mitte ainult töö juures, kuid ka suhtlemises ümbritsevate inimestega.

Seepärast tihti räägitakse – PEREKOND – SEE ON MEIE KÕIK! 

«Ema – mu päikene» pidupäeval võtavab osa lapsed, emad, isad, vanaemad, vanaisad, Narva Kultuurimaja «Rugodiv» vokaal ja tantsukollektiivide osalejad. 

Narva linna elanikele on see lemmik pidupäev, seda tõendab terve saal täis vaatajaid. 

Pidupäeva raames on plaanis korraldada heategevuslaat, kus lapsed ja nende vanemad hakkavad müüma (mõõduka hinna eest) omatehtud käsitöid. Müügist saadud rahad antakse üle Narva Lastekodusse.

Nimetatud kogemus on juba olemas pidupäeva korraldajal – režisöör-autoril, etenduste stsenaarium-lavastajal rahvatantsuantsamblite «Jun-Ost», «Päikeserats»kunstilisel juhil pr. Natalja Mõttus´el ja Narva Kultuurimaja „Rugodiv“ administratsioonil.  Narva Lastekodu jaoks, heategevuslaada abiga olid ostetud värvid haljasalal asuvate pinkide värvimiseks, samuti olid ostetud värvilised kriidid õues asfaltil joonistamiseks, mänguasjad. 

«Ema – mu päikene» pidupäeval omistatakse tiitel «Austatud lapsevanemad». See tiitel omistatakse nendele lastevanematele, kelle lapsed, Kultuurimaja «Rugodiv» loominguliste kollektiivide osalejad, vältel valmistasid rõõmu Eesti linnade vaatajate jaoks oma esinemistega.

Pidupäeva korraldajad tahavad avaldada oma tänu emadele, isadele, vanaemadele, vanaisadele nende laste eest. Sest lapsed, oma esinemistega, valmistasid rõõmu inimestele. Ja selles on  nende vanemate, lähedaste inimeste osutatud suur teene.

Sample Image 

PIDUPÄEV 

«EMA – MU PÄIKENE»

– SEE ON: 

1. Narva Kultuurimaja «Rugodiv» loominguliste kollektiivide osalejate kontsert -teatraliseeritud etendus.

2. Perekonna konkursid:

«Kevadine floristika»,

«Soengute salong»,

«Lõbusad kokad ».

Lapsed, neid abistavad nende emad, isad, vanaemad, vanaisad….

  • koostavad kevadlilledest lillekimpe (lilled- värvilisest paberist);
  • teevad maalilisi aplikatsioone – kaarte;
  • loevad luuletusi;
  • osalevad konkursil kõige ilusam laste soeng;
  • jutustavad, kuidas valmistada pidulik einelaud, lõuna, õhtusöök.

3. Kõikidele perekondadele disko.

4.  Hulk meeldivaid üllatusi.