Teater Pluss.

02-06-2022

Tervitan kõiki, kes on külastanud Narva kultuurimaja RUGODIV kodulehe huviringide osa ning vaatab praegu infot „Teater Pluss“ kohta!

Minu nimi on Juri Plenin, olen nimetatud teatri kunstiline juht. Erialalt olen sõnalise žanri estraadinäitleja, teiseks erialaks on massiürituste režissöör.

Plenin sait2 veb

Kultuurimaja on andnud suuri võimalusi eri vanusegruppides inimestele oma ande avastamiseks, seepärast on „Teater Plussis“ määratletud mitu vanuserühma:

noorem rühm- alates 4.a. kuni 7.a.,
keskmine rühm – alates 7.a. kuni 11.a.,
vanem rühm- alates 12.a. kuni 20.a.

Kõigile vanuserühmadele on koostatud oma õppeprogramm, mis arvestab osalejate vanuselisi iseärasusi. Kõigile kohustuslikuks tegevuseks võib pidada näitleja- ja lavameisterlikkust ning lavalist kõnet.

Kollektiiv võtab aktiivselt osa kultuurimaja loomingulistest üritustest, projektidest, aastavahetuse massiüritustest, teatrifestivalist „Kuldkalake“, osavõtt kontsertidest ning koostöö programmides teiste loominguliste kollektiividega. Režissöörina näen kollektiivi loomingulist arengut sellise estraadižanrina, kui miimilise klounaadi tutvumist õppimise kaudu. Massiürituste kontekstis on plaanis õppida poingut ning lipukestega žongleerimist. Veel üks kollektiivi liikmete olulistest õpinguelementidest on animaatorlus.

Denis Portnov ja Denis Tsõgankov, kes varem tegelesid kollektiivis, on valinud näitleja elukutse ja praegu töötavad Sankt-Peterburgi teatrites näitlejatena. Lisaõppe võimalused nimetatud ringides kultuurimaja baasil laiendavad vaieldamatult silmaringi ning võivad isegi mõnel osalejal aidata edaspidi valida elukutset.

„Teater Pluss“ laiendab oma loomingulisi piire. Algasid õpetunnid kõmpidega kõndimisel. Teatrikollektiivi osalised õpivad kõndimisvõtteid ja –tehnikat. Alates 2017. aasta oktoobrist kollektiivi osalised omandasid poingu elemendid, lähiajal alustame nende kahe tehnika ühendamisega – poing kõmpidel. Tulevikus on kollektiivil plaanis õppida selgeks tantsimine, klounide etteasted koos lipu-sõu elementidega kõmpidel.

Tere tulemast „Teater Plussi“ uuteks avastusteks!

2022 Pluss nabor 4v

Fotogalerii Kultuurimaja koduleheküljel

 

Plenin sait veb