Fotoklubi “Narva”

02-10-2017

Fotoklubi “Narva” juht: Valeri Boltushin.

Fotogalerii KM Rugodiv koduleheküljel

Fotoklubi „Narva“ eksisteerib Kultuurimaja „Rugodiv“ katuse all juba alates 1979.aastast.

Irina Kivimäe asutas fotoklubi sügisel 1979.a. ja oli klubi juht 10.aastat.

Alates 01.veebruarist 1989.a. fotoklubi juhiks hakkas Valeri Boltušin.

Fotoklubi juhi eesmärk – me töötame meie linna elanikele ja pilt peab olema arusaadav iga loomingulise tase vaataja jaoks.

Fotoklubi „Narva“ kindlalt saavutas oma loomingulist taset ja edendab mitmekesisus pilti erinevaid žanre.

Klubi omab püsivaid kontakte kolleegidega mitte ainult meie vabariigis, kui ka teistes maades: Venemaa, Ukraina, Läti, Rootsi, Soome, Inglismaa.

Klubis on foto ja video kroonika alates 90-ndate alguses. Kuid eriline tõus toimus 1995.aastal, kui fotoklubi hakkas korraldama ja läbiviima iga aastaseid fotofestivale „Narva sügis“.

11.septembril 2011.a.  edukalt lõppes 17-s fotofestival. See  tähtis üritus meie tegevuses omab Rahvusvahelist staatust.

Fotoklub Narva

1997.a. klubi uuendas  Eesti fotograafia Seltsi läbiviimise istungit ja andis välja klubi liikmete fototööde albumit. Sellest ajast fotoklubi „Narva“ esindas end erinevates fotonäitustes linna ja riigi tasandil rohkem, kui 250 korda.

Aastate jooksul loomingulist koolitust klubis läbisid kümned fotograafia harrastajaid ja mõned neist hakkasid professionaalideks.

Tahaks tänada inimesi, kes on andnud märkimisväärset panust fotoklubi  „Narva“ arengus. Need on – Irina Kivimäe, Enas Amerhanov, Vladimir Prudnikov, Valeri Ivanov, Gennadi Kalinkin, Adelina Sokolova, Irena Gospergs, Juri Škabara, Mihhail Zaitsev, Maria Tšetvertnaja, Viktoria Koval, Vjatšeslav Bura, Sergei Drozdik, Dmitri Bazarov, Vjatšeslav Morohov, Igor Grati.

Oluline on pöörata tähelepanu põlvkondade sisemeeskonnas. Saabub uus laine edukaid fotograafia harrastajaid, nagu Vjatšeslav Bura, Igor Višnjakov, Valeria Sotnikova, Jelena Sutõrina, Maria Zavizion, Maria Medvedeva, Jelena Štšekotihhina, Ksenia Ivleva.

Eriline osa kuulub kahjuks juba lahkunud kaaslastele: Boriss Sokolov´ile, Vjatšeslav Ivanov´ile, Juhan Laasman´ile, Vladimir Barsukov´ile, Gennadi Kovalenko´le.

Mäletame neid alati soojuse ja kurbusega.

Kultuurimajas „Rugodiv“ võite tegeleda fotograafiaga.

Meie fotostuudio on nende jaoks, kes tahab end avastada kunstnikuna ning väljendada annast hämmastavalt ja suurepäraselt.

Fotoklubi on neile, kes on huvitatud fotograafia kunstiga ja tahavad saada teadmisi selles valdkonnas.

 

TUNNIPLAAN