17.03.2024 “Ooperigala”

26-03-2024

OoperiGala2_2024_newv

Kultuurimaja Rugodiv kutsub Teid 17. märtsil 2024

“Ooperigala”

Piletid KM kassas, hind 16.00 eurot ja 8.00 eurot.

Lisainformatsioon telefonil 35 73404.

Kevadise ärkamise inspireeriv atmosfäär on kooskõlas ooperigalaga, mida pakuvad muusikasõpradele NSO ja teatrilava tõusvad tähed, sopran Anna Sanatšina ja bariton Gagik Vardanjan. Armastuse teema ühendab ooperitiitrite Mozarti ja Rossini, Tšaikovski ja Donizetti, Puccini ja Dvoraki kuulsad aariad. Pidulikku kava täiendavad Kalmani ja Lehári operettide tuttavad ja lemmikfragmendid.
Sopran Anna Sanatšina on lõpetanud Benedetto Marcello konservatooriumi kiitusega. Ta on esinenud Veneetsia teatrites La Fenice, Teatro Malibran, Teatro Goldoni ja Teatro Accademico. Osalenud Veneetsia rahvusvahelisel muusikafestivalil, Veneto muusikafestivalil, võitnud Veneetsia rahvusvahelise konkursi Campiello in Musica esimese auhinna. Tema repertuaari kuuluvad Santuzza (Mascagni “Maausus”) ja Tatiana (Tšaikovski “Eugene Onegin”), Eurydike (Glucki “Orpheus ja Eurydike”) ja Mariuccia (Nino Rota “I Due Timidi”).
Noor bariton Gagik Vardanyan teeb enesekindlalt karjääri mitte ainult oma kodumaal Armeenias, vaid ka Euroopas. Mitu hooaega oli ta Hannoveri Staatsoperi noorteprogrammi solist, kus ta osales Rossini, Wagneri ja Verdi ooperite lavastustes. Laulja repertuaari kuuluvad ka Puccini “Madama Butterfly” ja Tšaikovski “Eugene Onegin”. Gagik Vardanyan esines Germontina (Verdi “La Traviata”) Rahvusooperis Estonia.
Gagik Vardanyan on III Eva Martoni rahvusvahelise vokaalikonkursi finalist, 56. Viñase tenorikonkursi võitja, Claudia Taevi konkursi võitja Pärnus ja Armeenia noorte kunstnike ooperiprogrammi osaleja.