«Kuldkalakese teekond!»

02-01-2020

Teater – Universumi imeline ja salapärane mõistatus. Siin räägitakse, lauldakse, mõeldakse erilisel moel ja sa usud neid. Muretsed, naerad, nutad, tunned kaasa….. Külastades teatrit, sa nagu tõused uuele kõrgemale energia tasemele ja mõnda aega viibid selles tasemes. Peale seda lähed jälle teatrisse, süvened sellesse maailma, teades seda, et see kõik on väljamõeldis…….aga nii lahe!

zolotayariba
Kogu maailm on teater……Oh, ja! – ütlevad kõik selle kohta XXVI Vabariikliku kooliteatrite festivali „Kuldkalake“ žürii liikmed, kes sel korral külastasid linna gümnaasiume ja Laste Loomemaja. Esimest korda festival muutis oma mänguplatsi. Fotogalerii… (foto – Veronika Markus).

Ja kõikjal, kõikjal pikisilmi oodati žürii liikmeid, nad käisid vaatama TEATRIETENDUSI. Vaatasid nad päevas mitte ainult üht etendust, vaid mitu etendust päevas. Kuid me teame, et see ei takistanud žürii liikmetel olla erapooletu, äraostmatu ja imeliselt suhtuma teatrikunstisse.
Etendus, kus mängisid mitteprofessionaalsed näitlejad oli ime, tabas kõiki oma eduga, sukeldudes teatritegevuse atmosfääri, teatri maagiasse-mitte midagi ei tundnud üleliigsena või ülearusene, mitte midagi ei tahetud muuta ja seepärast žürii otsustas, et just see teatrietendus väärib auhinda Grand Prix.
Anton Tšehhovi etendus „Kättemaksja“ sai selle kõrgema auhinna vanemas vanuserühmas (7.-12.kl), režisöör Natalja Lessina. Ja olid veel etendused- imelised, rõõmsad, kurvad, südandliigutavad, erinevad.
Vaatajate silmis vahetusid dekoratsioonid, muutusid näitlejad. Etenduste vaheaegadel lapsed vastasid teatriga seotud küsimustele, vahetasid muljeid.
Tänan kõiki teatrifestivali osavõtjaid: režisööre, näitlejaid, vaatajaid ja muidugi ka Pähklimäe Gümnaasiumi, Kesklinna Gümnaasiumi, Keeltelütseumi teatrikollektiive sooja vastuvõtu ja hea suhtumise eest.
See esimene Kuldkalakese teekond oli edukas!
Vaadata nominante võib Narva Kultuurimaja „Rugodiv“ kodulehel.

 Natalia Pomazan

Kultuurispetsialist