Nicka Prokopyeva ja Beatrice Huber esindab Eestit rahvusvahelisel Art Festivalil “Slaavi Bazaar Vitebskis”.

02-01-2020

Autor  – Žanna Sokolova

Postitatud Festival “Slaavi Bazaar Vitebskis”, 20. veebruar 2017.

19.02.2017 Magic Land 2

19.veebruaril Tallinnas Kultuurikeskuses „Lindakivi“ toimus riiklik kasting osalemiseks Rahvusvahelise Art Festivali muusikakonkursil  “Slaavi Bazaar Vitebskis”. Iga osaleja esitas kaks laulu,  millest üks laul kõlas eesti keeles ja žürii hindas peamiselt vokaalandmeid, koreograafiat, kujutlust ja repertuaari sobivust.

Läbides 13 osalejat Tallinnast, Narvast ja Valgast, laste seast väljavalitu võitjaks tuli Beatrice Huber (8.aastane) Narvast. Nelja aastaselt hakkas ta tegelema laulmisega Narva Kultuurimaja „Rugodiv“ vokaalstuudios  “Magic Land”, Julia Kuzmina juhendamisel ja juba kolme kuu pärast hakkas ta laval laulma.  „Ta on väikene, kuid tal on väga hea tämbriga ja laia hääleulatusega lauluhääl“ – laste konkursi esimees Igor Jermakov tegi selle kohta  kokkuvõte.

Vaatamata sellele noorele vanusele, noore talendi pagasis on palju olulisi auhindu.

2016.aastal osales ta vokaalkonkursil “Bravo, Turku!” Soomes, kus ta saavutas I koha, aga vokaalkonkursil “Riga Simphony” – II koha. Jaanuaris 2017.a. laulukonkursi  “Laulukarusell” – finalist. Sel aastal Beatrice läks Vanalinna Riigikooli esimesse klassi ja paralleelselt tegeleb klaveri õppimisega Narva Muusikakoolis. Rohkem…….

XXVI Rahvusvaheline Art Festivali muusikakonkurss  “Slaavi Bazaar Vitebskis” toimub 13 – 17.juulil 2017.a. (täiendavad üritused toimuvad 11.-12.juulil ja 18.-19.juulil). Üheksa päeva linna erinevates kontsertlavadel toimuvad maailma muusikatähtede kontsertid, näitused, teatrietendused ja nukuetendused, tänavaetendused ja laadad.

http://slavia.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=14575:nika-prokopeva-i-beatriche-khuber-predstavyat-estoniyu-na-mezhdunarodnom-festivale-iskusstv-slavyanskij-bazar-v-vitebske&catid=364&Itemid=913