COVID-19

23-03-2023

Kõik hetkel kehtivad piirangud

Viiruse leviku ja haigestumise vältimiseks, inimeste elu ja tervise kaitseks ning ühiskonna toimimise tagamiseks tuleb järgida kehtestatud käitumisjuhiseid.

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab kriisiinfo telefonilt 1247. Välismaalt helistades +372 600 1247.

HAIGENA PÜSI KODUS

Kui oled COVID-19 haige või kahtlustad haigestumist, võta ühendust oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Haigustunnuste ilmnemisel ära mine haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearsti vastuvõtule, vaid küsi esmalt ravisoovitused ning juhised telefoni teel.

  • Püsi kodus vähemalt 5 päeva (ka siis kui sul ei ole sümptomeid). Töövõimetuslehe/hoolduslehe saamiseks pöördu oma perearsti poole!
  • Väldi kontakte teiste inimestega.
  • Teavita oma lähikontaktseid võimalikust nakatumise riskist.

LÄHIKONTAKTSENA JÄÄ ENESEISOLATSIOONI

HUVITEGEVUSED VÕIVAD TOIMUDA

Õppetöö toimub tavapärasel viisil. Endiselt on soovituslik järgida hajutatuse ja desinfitseerimisnõudeid.  Rahvarohketes siseruumides on soovitatav kanda maski. 

AVALIKUD ÜRITUSED JA KOOSOLEKUD ON LUBATUD 

Avalikud koosolekud ja üritused on lubatud. Rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis on soovituslik kanda maski, eriti riskirühmadel. Samuti on soovitatav hoida võimalusel mõistlikku distantsi ning pesta või desinfitseerida regulaarselt käsi.