COVID-19

23-09-2022

Kõik hetkel kehtivad piirangud

Viiruse leviku ja haigestumise vältimiseks, inimeste elu ja tervise kaitseks ning ühiskonna toimimise tagamiseks tuleb järgida kehtestatud käitumisjuhiseid.

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab kriisiinfo telefonilt 1247. Välismaalt helistades +372 600 1247.

HAIGENA PÜSI KODUS

Kui oled COVID-19 haige või kahtlustad haigestumist, võta ühendust oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Haigustunnuste ilmnemisel ära mine haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearsti vastuvõtule, vaid küsi esmalt ravisoovitused ning juhised telefoni teel.

  • Püsi kodus vähemalt 5 päeva (ka siis kui sul ei ole sümptomeid). Töövõimetuslehe/hoolduslehe saamiseks pöördu oma perearsti poole!
  • Väldi kontakte teiste inimestega.
  • Teavita oma lähikontaktseid võimalikust nakatumise riskist.

LÄHIKONTAKTSENA JÄÄ ENESEISOLATSIOONI

COVID-19 haigega lähikontaktis olles on soovitatav jääda vähemalt viieks päevaks isolatsiooni ning jälgida oma tervist. Eriti oluline on vältida kontakti koroonaviiruse riskirühma kuuluvate inimestega (olenemata nende vaktsineerimisstaatusest). Kui täielik isoleeritus ei ole võimalik, kanna kaitsemaski, mis katab tihedalt nina ja suu.

Viieks päevaks isolatsiooni jäämise soovitust ei pea järgima, kui oled:

  • vaktsineeritud (või vaktsineerituga võrdsustatud) ning saanud tõhustusdoosi ja süstist ei ole möödas rohkem kui aasta;
  • läbinud esmase COVID-19 vaktsineerimiskuuri ja viimasest doosist ei ole möödunud rohkem kui üheksa kuud (270 päeva);
  • vaktsineerituga võrdsustatud (st haiguse läbi põdenud ja saanud ühe doosi vaktsiini) ning viimasest süstist ei ole möödas rohkem kui üheksa kuud (270 päeva)
  • COVID-19 haiguse viimase kuue kuu (180 päeva) jooksul läbi põdenud ja arsti poolt terveks tunnistatud;

HUVITEGEVUSED VÕIVAD TOIMUDA

Õppetöö toimub tavapärasel viisil. Endiselt on soovituslik järgida hajutatuse ja desinfitseerimisnõudeid.  Rahvarohketes siseruumides on soovitatav kanda maski. 

AVALIKUD ÜRITUSED JA KOOSOLEKUD ON LUBATUD 

Avalikud koosolekud ja üritused on lubatud. Rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis on soovituslik kanda maski, eriti riskirühmadel. Samuti on soovitatav hoida võimalusel mõistlikku distantsi ning pesta või desinfitseerida regulaarselt käsi.