23.01.2020. Art-gruppa “Belarusy” uusaastakontsert Narvas

29-05-2020

Belarusy veb

Art-gruppa “Belarusy” uusaastakontsert Narvas

23.01.2020 kell 19:00

Kultuurimaja Rugodiv, Narva

Piletilevi 19.00 – 29.00 €

Esmakordselt Eestis!

22. jaanuaril Kohtla-Järve Kultuurikeskuses ja 23. jaanuaril Narva Kultuurimajas Rugodiv toimuvad kunstigrupi Belarusy Balti tuuri uusaastakontsertid.

Kavas on inspireeriv muusika kogu maailmast – lummav Bessame mucho ja Luna tu, võluvad Pariisi Notre Dame’i meloodiad, kirglik Argentiina tango, Napoli laulud, keerukas Mozart, tulised vene-mustlas romansid, naljalaulud, lemmikkompositsioonid vanast heast nõukogude kinost, omalooming ja retromeloodiad 20. sajandist.

Kunstigrupp Belarusy on kvaliteetse eliitmuusika austajate seas üks ihaldatumaid meesvokaalrühmi, mis vallutab nii muusikasõprade kui ka igas vanuses naisaustajate südameid.

Grupist

Kunstigrupp Belarusy alustas oma muusikalist karjääri aastal 2005 helilooja Valeri Šmati juhendamisel. Kollektiivi repertuaari kuuluvad maailmaklassika, originaalteosed, retro, popmuusika, ooperi- ja muusikalipalad ning rahvalaulud. Lauljad esitavad palasid nii autori loodud seades kui ka a cappella. Solistid esindavad igat tüüpi meeshääli: bass, bariton, tenor.

2009. aastal avas Valeri Šmat koos Belarusi kunstigrupi juhi ning oma abikaasa Alesja Kuznetsovaga oma muusikalise produktsioonikeskuse “Golden Voices”, mille baasil Belarusy oma karjääri jätkas. Kunstigrupi Belarusy juures tegutseb ka laste ja noorte pop-vokaal stuudio “Golden Voices”. Kunstigrupi Belarusy õpilasi võib sageli näha kollektiivi kontsertprogrammides. Samuti esindasid nad Valgevene Vabariiki Laste Eurovisioonil, Slaavi basaaril, Uuel lainel ja muudel rahvusvahelistel festivalidel ning võistlustel.

2013. aastal autasustati Belarusy Venemaa Kosmonautika Föderatsiooni medaliga ning 2014. aastal pälvis kunstiline juht Valeri Šmat Valgevene Vabariigi presidendi määrusega Francysk Skarina medali.

Üritused Facebookis:

https://www.facebook.com/events/811739902589471/ (Narva)