21.01.2019. Esimene rahupäev pärast sõda

07-05-2019

«Esimene rahupäev pärast sõda»

21. veebruaril kell 15.00 Kultuurimajas “Rugodiv” toimub kirjanduslik-muusikaline etendus “Esimene rahupäev pärast sõda”. Antud etendus loodi spetsiaalselt projekti raames “Esimene rahupäev”, mis on pühendatud Leningradi blokaadi lõpu 75. tähtpäevale.
Stsenaarium põhineb kuulsate inimeste, Leningradi ja Peterburi elanike loomingulistel teostel. Luuletused, muusika, valguse saatel, näitlejate mäng – kõik see kujundab inimese ümber 1944. atmosfääri.

20190221 ee veb
“Esimene rahupäev pärast sõda” – see on arutelu sellest, mida pole meiega olnud, aga jäi meile eluks ajaks sisse. See on tänapäeva inimeste vestlus sellest, mis lapsepõlves läks nende sisse koos verega – linn, mis on lapsepõlvest tuttav, laulud ja muusika, olmeesemed. See on omamoodi jalutuskäik mööda linna ja mälestuses, meie siseses mälus, milles isegi nälga surres, inimesed elasid, hindasid elu, tähistasid võitu.
Tegelaskond ja esineja: „Juri Tomoševski romantilise teatri“ näitlejad – Andrei Kaleev, Vikroria Zaitseva, Anna Nekrasova, Aleksandr Blinov, Aleksander Dubravin; Tatjana Morozova, Anna Miheeva.
Lavastaja: Venemaa teenekas kunstnik Juri Tomoševki.
Etenduse kestus on 45 minutit.
Sissepääs on vaba!
Etendusele on kutsutud kõik huvilised, vanusepiirangud puuduvad.
Antud etendus on kingitus kõikidele narvalastele, eriti Narva ühingu „Leningradi blokaadi elanikud“ liikmetele, Sankt-Peterburi Valitsuse Välissuhete Komiteelt.