17.03.2019. SEIKLUS MALEMAAILMAS

30-04-2019

Goltsman Ballet esitleb

Tantsuline malemäng

SEIKLUS MALEMAAILMAS
17. märts kell 17.00

Kultuurimaja Rugodiv, Narva

Male_2017_1240x1754px veb

Ballisaalis toimuvad suured pidustused: Valgete Malendite Kuningas tähistab oma suurt võitu Mustade üle. Pidu, mis tiirleb Kuninga Krooni ümber saadavad tants ja muusika, kõik osalejad tantsivad kummardades Kuningale austuse ja lugupidamisega.
Täiesti ootamatult ilmub ballile Mustade Malendite Kuninganna ning tekitades suurt segadust varastab Krooni. Aga üks Väike Ettur jõudis ennast ära peita siis, kui Must Kuninganna saali ilmus ning nüüd on ta ainuke, kes saab oma Valgete Malendite Maa päästa.

2016. aasta oli kuulutatud Paul Kerese Eesti parima maletaja aastaks. Helilooja Vladimir Ignatov sai sellest inspiratsiooni kirjutada muusika uuele laste tantsulavastusele. Malemäng kui vaatemäng, kui hea meetod õppida olema viisakas võistluspartner, kui teekond muinasjutulisse maailma, milles kehtivad omad ranged reeglid, kus iga samm võib sulle anda nii võidu kui ka kaotuse.

Idee ja helikujundus: Vladimir Ignatov
Libretto: Aleksandr ja Mihhael Goltsman
Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Valguskujundus: Aleksandr Platunov
Kostüümid: Tetyana Novezhenina ja Maria Goltsman
Koreograafia ja esitlus: Pärli Karmela Parras, Irina Fedorova, Heili Parras, Märt Agu, Mehis Saaber, Maria Goltsman, Goltsman Ballet Studio õpilased
Muusikud: Vladimir Ignatov (klaver), Lina Fidelman (flööt), Maria Gorshenina (viiul)
Plakat: Jelena Vilt, Liisi Siibak
Video: Külli Mariste
Etenduse kestus orienteeruvalt 45 minutit.
Lavastuse videotreiler: https://www.youtube.com/watch?v=v4ly3d6fnlI
Piletid saadaval piletimüügisüsteemis ticketbest.ee
Grupitellimused: goltsmanballet@gmail.com, tel 5062345
Info: goltsmanballet@gmail.com, tel 5062345, www.goltsmanballet.ee Facebook: Goltsman Ballet

Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Partnerid: Vene Filharmoonia Ühing, Inimese Arengu Keskus, Tallinna Tantsuakadeemia, Eesti Tantsuagentuur,, Goltsman Therapy, Tet&Fur, Thunia Studio, ticketbest.ee
………………………………………………….
Goltsman Ballett on tantsutrupp, mis tegeleb kaasaegse tantsu, balleti ja füüsilise teatri valdkonnas. Trupi kunstiliseks juhiks on Maria Goltsman. Goltsman Ballett sai asutatud 2012. aastal ning on toonud lavale selle perioodi jooksul järgmised lavastused: „Sofi ja Võlulind“ (2012, koreograaf Maria Goltsman), „Siddhartha“ (2013, koreograaf Maria Goltsman), „BLUE“ (2013, koreograaf Krista Köster), „Merikajakas“ (lavastatud 2011, taastatud 2013, koreograaf Maria Goltsman), „Kuu Poiss“ (2014, koreograaf Maria Goltsman), „Talveunelm suvelossis“ (2015, koostöös Kadrioru kunstimuuseumiga, koreograaf Maria Goltsman), „Casanova: põlev jää“ (2016, koreograaf Maria Goltsman), „Seiklus Malemaailmas“ (2016, koreograaf Maria Goltsman), „Chagall: eraldikoos“ (2017, koreograaf Maria Goltsman), „Maal, mis tantsib“ (2017, koostöös #Monet2Klimt multimeedia näitusega, lavastaja Maria Goltsman), „Ilu Metamorfoosid“ (2018, koreograaf Maria Goltsman); lisaks ka tantsulised lühivormid „Vysotka“ (2017, koreograaf Egor Zadoya), „NOЁP + ballerinas“ (2017, koreograaf Maria Goltsman), „Drop That Boogie“ (Iiris & Agoh, Eesti Laul 2018 poolfinaal ja finaal) jt.

Goltsman Ballett on teinud koostööd selliste organisatsioonidega ja üritustega, nagu TREFF festival 2013, Tallinna Vanalinna päevad, Tallinna Merepäevad, Hiiumaa Teatripäevad, Kadrioru Kunstimuuseum, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (KUMU), Eesti Konsert, ERR, XI Jõhvi Balletifestivali Lastegala kontsert 2018, Vene Filharmooniaühing, Simon Orchestra, Eesti Laul 2015 ning 2018, NOЁP, Iiris&Agoh, #Monet2Klimt, Una Corda, Rakvere balletinädal 2018, Nukufilmi Lastestuudio, Tee Kuubis, Avon, Vallatud, Radost, Sillamäe Huvikeskus „Ulei“, Narva tantsufestival „Tantsevalnaja vesna“, Tallinna Tantsuakadeemia, Tallinna Ülikool, ID Production, Loovisioon jt.
Tantsuteatri juures toimib ka tantsustuudio Goltsman Ballet Studio, mille eesmärgiks on tantsukunsti populariseerimine ning haritud tantsupubliku kasvatamine. Stuudio õpetajateks on Goltsman Balleti artistid. Meie tantsustustuudio õpilastel on perspektiivis võimalik osaleda meie lavastutes.